Biyografi

1959 yılında Afyon ili Sandıklı ilçesinde doğmuştur.

İlk ve Orta öğrenimini Sandıklı’da tamamlamış, 1978 yılında Polis Kolejinden (Lise), 1982 yılında Polis Akademisinden (Lisans) mezun olmuştur. Mesleğine devam ederken İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini (2. Lisans) bitirmiştir. Ayrıca Atatürk Üniversitesi (AÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsünde güvenlik ve adli bilimler alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Emniyet Teşkilatı mensubu olarak değişik rütbelerde İzmir, Erzurum, Ankara ve İstanbul İl Emniyet Müdürlükleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünde (EGM) çalışmış, EGM Asayiş Dairesi Başkan Yardımcısı, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Basın Sözcüsü, Osmaniye, Gaziantep, Bursa illerinde İl Emniyet Müdürü, EGM Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi, T.C. Washington Büyükelçiliği nezdinde Emniyet Müşaviri görevlerini yürütmüştür. Nisan 2015’de emekli olmuştur.

Halen İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık stajını yapmaktadır.

Osmaniye İl Emniyet Müdürü olarak yürüttüğü “Silahlar Kalem Olsun!” kampanyası nedeniyle (Başlangıç tarihi 28 Eylül 2006, Bireysel Silahsızlanma Günü) Umut Vakfı tarafından 2007 yılında teşekkür plaketi, Genç Girişim ve Yönetişim Birliği tarafından 2008 yılında Yılın Emniyet Müdürü ödülü, Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından 2010 yılında Çocuk Dostu Emniyet Müdürü ödülü almıştır. İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve görev yaptığı il valiliklerince pek çok Takdirname, Teşekkür Belgesi, Başarı Belgesi ile Taltif verilmiştir.

Bir meslek örgütü olan Uluslararası Polis Birliği (IPA) Türkiye’de Genel Başkan Yardımcılığı (2001-2002), Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Türkiye Kızak Federasyonunda Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü üyesidir.

Üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, Interpol, UNICEF ve Avrupa Konseyi (AK) ile birlikte pek çok proje yürütmüştür. ABD, Japonya, İngiltere, İtalya, Güney Afrika başta olmak üzere pek çok ülkenin polis teşkilatlarında inceleme ve araştırmalar yapmıştır. Konferans, seminer, panel gibi bilimsel etkinliklerde oturum yönetmiş, tebliğler sunmuştur.

Yayınlanmış pek çok makalesi ve (5) kitabı bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir